dreambags

DreamBag – śpiworek do zadań specjalnych

Pomysł na śpiworki dla dzieci i niemowląt zrodził się w domu. A jego źródłem okazały się nieprzespane noce i kłopoty ze snem naszego dziecka.

Olek od urodzenia miał wielkie problemy ze snem – był w stanie ciągłej gotowości, przerywanej  płytkimi drzemkami. Przeszkadzało mu dosłownie wszystko: dźwięki, światło, niewielka zmiana temperatury. Do tego wiercił się i rozkopywał, co w konsekwencji prowadziło do kolejnych pobudek.

Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na śpiworki, które eliminowały ryzyko nakrycia głowy dziecka w czasie snu. Te jednak były bardzo niedoskonałe. Olek pocił się, budził się mokry z płaczem. Syntetyczne wypełnienia, tak bardzo polecane dla alergików, okazały się źródłem zmian na skórze dziecka.

Rozpoczęliśmy poszukiwania materiałów, które zapewniałyby niezbędny komfort termiczny oraz odprowadzałyby wilgoć. Tak trafiliśmy na wełnę merino. Otulona nią skóra dziecka była zawsze ciepła i sucha. Zniknął problem pocenia się w nocy, a za nim zmiany skórne i potówki. Wełna merino okazała się wspaniałym rozwiązaniem również latem ze względu na zdolność izolacji przed upałem oraz umiejętność zarządzania wilgocią. To był strzał w dziesiątkę. Jedno rozwiązanie, zaspokajało nasze potrzeby przez cały rok.

Z biegiem czasu pojawiły się nogawki, Olek mógł od razu po przebudzeniu bezpiecznie wyjść z łóżeczka i brykać. Z kolei ukośny zamek umożliwiał korzystanie z nocnika bez konieczności zdejmowania śpiworka. Dzięki przelotkom na pas bezpieczeństwa mogliśmy sadzać dziecko w foteliku samochodowym.

W krótkim czasie śpiworek z nocnego rozwiązania stał się nieodłącznym towarzyszem porannych i wieczornych zabaw oraz podróży. Tak z resztą jest do dziś.

Przy pracy nad projektami DreamBag, najistotniejsze było by każdy śpiworek odpowiadał potrzebom wieku. Modele dedykowane najmłodszym mają możliwość regulacji, dającą większe poczucie otulenia. Śpiworki współpracują z nosidełkiem i fotelikiem samochodowym. Modele dla starszych dzieci posiadają nogawki, dając przy tym poczucie totalnej swobody. Wersja dla najstarszych dzieci ma kieszonkę, która pomieści wiele skarbów lub dogrzeje rączki dziecka, kiedy to np. ogląda bajkę na dobranoc.

Nie było mowy o kompromisach na polu bezpieczeństwa – wełna merino dostosowuje swoje właściwości termiczne do potrzeb dziecka. Pozostałe komponenty również musiały spełniać wyśrubowane normy produktów dla dzieci: bezniklowe zamki, delikatne rzepy, certyfikaty Oeko-Tex. Wisienką na torcie okazały się ręcznie malowane wzory, które dopełniły kolekcję, podbijając przy tym serca rodziców ale przede wszystkim dzieci.

Śpiworki z wełny merino dosłownie uratowały nam życie. Dziecko zaczęło spać spokojnie, a ja w raz z mężem mogłam się cieszyć nocą. Skończyły się nocne warty przy łóżeczku, pojawił się komfort o jakim nam się wcześniej nie śniło oraz szczęście jakie daje zdrowy i bezpieczny sen.

Dziś tym szczęściem pragniemy dzielić się z innymi. Gorąco wierzymy, że jakość snu ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, a im lepiej śpimy – tym więcej radości czerpiemy ze wspólnie spędzonych chwil.

Marsupiale

Śpimy jak susły, pracujemy jak pszczółki. A nakręca nas dziecięca radość i miłość do natury. Wierzymy, że nikt lepiej od mamy i taty nie zatroszczy się o bezpieczeństwo i wygodę maluszków. Tworzymy rozwiązania, które pomagają rodzicom w pełnieniu tej odpowiedzialnej misji, gdy oni sami potrzebują odpocząć.