190217Marsupiale3287

Spokojnie i głęboko. Tak śpią dzieci otulone wełną merino!

Stała temperature ciała
Organizm dziecka, w szczególności w pierwszych miesiącach życia, nie radzi sobie z termoregulacją – w chłodnym pomieszczeniu szybko się wychładza, a w zbyt ciepłym, łatwo o niebezpieczne dla zdrowia przegrzanie. Niezależnie od pory roku, wełna merino utrzymuje przy skórze dziecka stały i przyjemny mikroklimat, czyniąc je obojętnym na temperaturę otoczenia.

Izolacja wilgoci
O niechcianą wilgoć w przypadku dzieci nie trudno. Nawet gdy dojdzie do niekontrolowanego wycieku z pieluszki, wełna merino nie traci swoich właściwości termicznych. Grzeje nawet gdy jest mokra, a maluch nadal śpi spokojnie.
A co z potem? Ten wyłapywany jest przez włókna jeszcze gdy ma postać pary wodnej i wydalany na zewnątrz. Skóra otulona wełną merino pozostanie zawsze ciepła i sucha.

Komfort
Ze względu na fakt, że mamy do czynienia z „żywym włóknem”, tekstylia z wełny merino są bardzo przewiewne. Skóra dziecka w nich oddycha, oddalając widmo potówek i przykrych odparzeń. A cudowna delikatność wełny merino to kolejny powód, dla którego warto otulić nią dziecko do snu.

Zdrowie
Wełna merino, to najlepszy wybór dla małych alergików, astmatyków i dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Wełna nie przyciąga kurzu, a tym samym odpowiedzialnych za alergię roztoczy, a dzięki odpowiedniemu zarządzaniu wilgocią skutecznie ogranicza ryzyko namnażania się bakterii i grzybów. Nic nie drażni, nic nie swędzi a maluch śpi spokojnie.

Super moce
To nie żart – wełna merino jest odporna na działanie ognia! W przeciwieństwie do innych naturalnych materiałów, wilgotne wewnątrz włókna wełny nie dopuszczają do rozprzestrzenianie się ognia. I kolejny punkt dla wełny merino!

Ekologia
Merynosy żyją wyłącznie w najczystszych zakątkach świata. Ekologiczna hodowla znajduje swoje odzwierciedlenie w jakości ich wełny. Nie ma mowy o zanieczyszczeniu niebezpiecznymi dla skóry związkami chemicznymi czy jakimikolwiek substancjami.