merynos

Jego wysokość Merynos

Merynosy to prastara rasa owiec, zamieszkująca najczystsze, górzyste tereny Australii i Nowej Zelandii. Na przestrzeni setek lat, te dumnie prezentujące się zwierzęta, przystosowały się do ekstremalnych warunków klimatycznych, w jakich żyją. Wyjątkowo obfite runo zabezpiecza je przed panującym w zimie mrozem, jednocześnie skutecznie izolując od upałów w letnie dni.

Odporność na skrajne temperatury – zimą spadające poniżej -15°, latem niejednokrotnie przekraczające 35° Celsjusza – zapewnia merynosom wełna o wyjątkowych właściwościach. Wełna merino, dzięki swej karbowanej strukturze, tworzącej tysiące „poduszeczek powietrznych”, nie pozwala na wychłodzenie organizmu. Z kolei duża zawartość lanoliny zabezpiecza skórę przed deszczem i śniegiem. Zdolność włókna do umiejętnego zarządzania wilgocią sprawia, że w upalne dni skóra oddycha, co eliminuje ryzyko przegrzania. Ciało owcy, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, pozostaje ciepłe i suche.

Co zasługuje na szczególną uwagę, to wyjątkowa miękkość i delikatność runa merynosów. Wełna merino zdecydowanie różni się od znanej nam, gryzącej wełny. Jej włókna są bardzo elastyczne i sprężyste, nie „wpijają” się w skórę i nie drażnią jej. Te najcieńsze, przypominające pajęczą nić włókna, mają średnicę 16 mikronów, co sprawia, że są dobrze tolerowane nawet przez skórę skłonną do atopii. Właśnie to perfekcyjne, naturalne włókno, którego nie sposób odwzorować przemysłowo, stanowi sekret naszych całorocznych śpiworków DreamBag.

 

Marsupiale

Śpimy jak susły, pracujemy jak pszczółki. A nakręca nas dziecięca radość i miłość do natury. Wierzymy, że nikt lepiej od mamy i taty nie zatroszczy się o bezpieczeństwo i wygodę maluszków. Tworzymy rozwiązania, które pomagają rodzicom w pełnieniu tej odpowiedzialnej misji, gdy oni sami potrzebują odpocząć.